fbpx

BRAMY GARAŻOWE SEGMENTOWE

[dt_divider style=”thin” /]

Indywidualność i nowoczesność w zasięgu ręki. To najchętniej wybierane bramy o wysokim standardzie, gwarantujące komfort i wygodę oraz doskonałą izolację cieplną. Wykonane z myślą o wymagających Klientach, pozwalają stworzyć innowacyjne i niepowtarzalne rozwiązania architektoniczne. Do wyboru bramy z panelem 40 mm i 60 mm.

Cechy bram segmentowych:

  • otwierają się pionowo w górę, pod strop
  • połączone segmenty, prowadzone są na rolkach po prowadnicach
  • to ergonomiczne rozwiązanie sprawia, że przestrzeń wewnątrz garażu jest możliwie największa, a przed garażem nie potrzeba dodatkowego miejsca do swobodnego otwieranie i zamykanie bramy
  • mogą być obsługiwane ręcznie lub automatycznie – w każdym z tych przypadków obsługa jest prosta i bezpieczna
  • są dobrze zabezpieczone – wyposażone w proste i niezawodne systemy mechanicznego zabezpieczenia przed włamaniem – zamek i rygiel
  • zapewniają dobrą izolację termiczną i akustyczną, dzięki temu, że wykonane są z segmentów o grubości 40 mm wypełnionych pianką poliuretanową, a wokół płaszczyzny bramy montowany jest system trwałych uszczelnień.

BRAMY GARAŻOWE ROLOWANE

[dt_divider style=”thin” /]

Bramy rolowane wykonane zostały w taki sposób, aby funkcjonalność i precyzja współgrały z komfortem i minimalizmem. Po zamontowaniu zajmują bardzo mało miejsca, są wygodne w użyciu i utrzymaniu – to zalety doceniane przez Klientów.

Cechy bram rolowanych:

  • nie wymagają wolnego miejsca przed garażem do otwierania i zamykania,
  • nie zajmują miejsca pod stropem, dzięki czemu nie trzeba brać pod uwagę bramy przy  projektowaniu oświetlenia lub konstrukcji dachu,
  • mogą być montowane przed otworem wjazdowym,
  • brama jest zwijana do trwałej aluminiowej skrzynki umieszczonej nad otworem wjazdowym, dla wygody użytkowania zalecane jest otwieranie automatyczne.

NAPĘDY DO BRAM GARAŻOWYCH

[dt_divider style=”thin” /]

Każda brama KRISPOL może być wyposażona w napęd elektryczny. Są to napędy centralne, czyli zamontowane nad bramą, w których napęd przekazywany jest przez szynę wyposażoną w łańcuch lub pasek zębaty. Bramy rolowane standardowo wyposażone są w silnik rurowy z awaryjnym otwieraniem korbowym.

Klient ma możliwość swobodnego sterowania nimi za pomocą pilota, przycisku klawiszowego, klawiatury kodowej lub wyłącznika kluczykowego. Do dyspozycji Klienta pozostają nadajniki dwu- lub czterokanałowe umożliwiające jednocześnie sterowanie wieloma elementami wyposażenia obiektu np. bramą wjazdową, bramą garażową i roletami.

ZABEZPIECZENIA KRISPOL

[dt_divider style=”thin” /]

Standardowym zabezpieczeniem w bramach bez napędu jest rygiel ręczny (stosowany w bramach bez zamka), który skutecznie uniemożliwia podniesienie z zewnątrz zamkniętej bramy. Stosowany opcjonalnie w bramach KRISPOL zamek zatrzaskowy obsługiwany jest z obu stron i montowany od strony wewnętrznej. Zamek polecany jest do bram montowanych w garażach bez dodatkowego wejścia.

Standardowym wyposażeniem bram z napędem elektrycznym jest wyłącznik przeciążeniowy. Zapobiega on ewentualnym wypadkom związanym z przygnieceniem. W przypadku napotkania przeszkody (np. drabiny lub hulajnogi) podczas zamykania, brama automatycznie zatrzymuje się, a następnie podnosi nie powodując żadnych szkód.

Innym elementem montowanym w bramach z napędem elektrycznym i zapobiegającym przykrym niespodziankom jest blokada dociskowa uniemożliwiająca podniesienie z zewnątrz opuszczonej bramy i chroniąca tym samym przed włamaniem.

Zastosowanie fotokomórek chroni przed zgnieceniem – brama podnosi się automatycznie, gdy na wysokości linii fotokomórki znajdzie się jakakolwiek przeszkoda.

Kolejnym zabezpieczeniem jest konstrukcja segmentów tworzących pancerz bramy. Dzięki niej eliminujemy możliwość przytrzaśnięcia palców z zewnątrz i od wewnątrz.

[dt_call_to_action background=”fancy” line=”true”]

MASZ PYTANIA?

42 215 13 13

paula.pabianice@wp.pl[/dt_call_to_action]

[dt_fancy_separator separator_color=”accent”]
Facebook
Instagram