System ELITE 92

  • drewno klejone 4 – warstwowo z odpowiednio dobranym, naprzemiennym układem słojów
  • grubość ramy 92 mm
  • materiał sosna, dąb, mahoń meranti
  • pakiet 3– szybowy ze szkłem niskoemisyjnym oraz przestrzenia wypełnioną argonem.
  • dwie uszczelki wrębowe oraz uszczelka krawędziowa
  • rama drewniana oraz ościeżnica pokryta jest farbą wodorozcieńczalną kryjącą wg palety RAL, lazur (z widoczną strukturą drewna).

Najważniejszym z parametrów technicznych określających poziom energooszczędności jest współczynnik przenikania ciepła dla całego okna. Im wartość tego współczynnika jest niższa, tym mniej ciepła „ucieka” z naszego domu.

W przypadku okien drewnianych sosnowych w linii STYLE 68 współczynnik ten wynosi Uw=1,31 W/m2K.
W przypadku okien drewnianych sosnowych w linii ELITE 92 współczynnik ten wynosi Uw=0,76 W/m2K.

Wszystkie okna drewniane wyposażono w okucia renomowanej marki Winkhaus i dzięki temu posiadają one:

blokada_obrotu_klamki

Blokada obrotu klamki z wślizgiem wymusza prawidłową obsługę okna, tzn. uniemożliwia próbę uchylenia skrzydła, gdy okno jest otwarte zapewniając ponadto płynne przechodzenie skrzydła z położenia otwartego do zamkniętego.

mechanizm_wielostopniowego_wychylu

Mechanizm wielostopniowego uchyłu okna umożliwia regulację intensywności przewietrzania.

ogranicznik_otwarcia_okna

Ogranicznik otwarcia okna eliminuje niebezpieczeństwo uderzania otwartego skrzydła o ościeżnicę bądź krawędź wnęki okiennej przy silnym wietrze.

zatrzask_balkonowy

Zatrzask balkonowy zapobiega uderzaniu otwartych drzwi balkonowych o ościeżnicę przy przeciągu i silnym wietrze.

ELITE 92 ALU

Energooszczędne okna drewniano – aluminiowe  łączą w sobie naturalne piękno drewna z nieprzeciętną wytrzymałością aluminium. W oknach tych linii, rama drewniana jest od strony elewacji zabezpieczona nakładką aluminiową, stanowiącą doskonałą ochronę drewna. Połączenie to, gwarantuje wyjątkową trwałość nawet w najtrudniejszych warunkach atmosferycznych takich jak nadmorski klimat czy zanieczyszczone powietrze wielkich miast. Takie rozwiązanie, zapewnia oknom doskonałe parametry użytkowe, zdobi elewację, podnosi klasę i faktyczną wartość budynku.

System COMBI ALU+

Okna skandynawskie COMBI ALU+ od typowych okien europejskich odróżnia otwieranie okna na zewnątrz. Takie rozwiązanie konstrukcyjne znacznie poprawia funkcjonalność okien. Przede wszystkim jest wynikiem dostosowania się do wymogów surowego skandynawskiego klimatu, gdzie okna narażone są na podmuchy porywistego wiatru. Konstrukcja okien skandynawskich to również znakomite rozwiązanie dla niewielkich pomieszczeń, pozwalające na swobodne otwieranie i dowolne zagospodarowanie przestrzeni wokół okna bez konieczności odsłaniania firanek czy przesuwaniem przedmiotów na parapecie przed otworzeniem okna.

System THERMO HS i THERMO HS ALU

Energooszczędne drzwi balkonowe podnoszono-przesuwne THERMO HS to najlepszy sposób, żeby pozostając w domu znaleźć się blisko natury. Możliwość zastosowania znacznie większych wymiarów niż w oknach tradycyjnym potęguje wrażenie „otwartej przestrzeni”, a wypełnione naturalnym światłem wnętrza stają się jasne co podnosi komfort mieszkania. To nowoczesne, praktyczne, wręcz idealne rozwiązanie stosowane zazwyczaj jako wyjście na taras. W zależności od wymagań klienta i projektu architektonicznego można zamontować od dwóch do czterech elementów drzwiowych ze skrzydłami ruchomymi lub stałymi.

Drewno, z którego produkowane są okna – poddawane jest bardzo dokładnej selekcji. Tarcica stosowana do produkcji okien jest starannie suszona. Usuwane są wszelkie wady anatomiczne drewna – takie jak sęki, zawoje czy skręt włókien.

logo stolbud

Kliknij aby zobaczyć katalog!

ulot-capital-15
logo sokoka
elite 92
style 68 alu
elite92 alu
sokoka combi alu
thermo hs

MASZ PYTANIA?

42 215 13 13

paula.pabianice@wp.pl

NATURALNIE DREWNIANE – NATURALNIE KOMFORTOWE

Dzięki modzie na powrót do natury, okna drewniane przeżywają swój renesans. Czy jest coś piękniejszego niż szlachetny materiał w stylowej formie. Okna drewniane wprowadzą do każdego pomieszczenia ciepły nastrój i zdrowy klimat. Naturalny urok drewna i szlachetne pochodzenie oraz trwałość okien drewnianych tworzą z nich prawdziwie przyjazny produkt.