fbpx

PORTOS powstał w latach 90-tych i od tego czasu nieustannie rozwija swoją ofertę, aby sprostać oczekiwaniom i potrzebom klientów. Jako producent rolet doskonale zdajemy sobie sprawę jak ważna jest ochrona przed nadmiernym nasłonecznieniem i nagrzewaniem pomieszczenia. Dlatego naszym klientom oferujemy produkty o niezwykle wysokiej jakości. W PORTOS od wielu lat specjalizujemy się w produkcji i dostarczaniu rolet zewnętrznych, ponieważ jako producent wiemy, jak ważny jest ten produkt w codziennym użytkowaniu. Jesteśmy ciągle na bieżąco z najnowszymi trendami i technologiami w branży, co pozwala nam oferować coraz to bardziej innowacyjne rozwiązania. Dzięki inwestycjom w nowoczesne maszyny i technologie jesteśmy w stanie dostarczać naszym klientom niezwykle wydajne i trwałe rolety nadstawne, które z pewnością spełnią wszystkie ich oczekiwania.

ROLETA ZEWNĘTRZNA ST2000®

Rolety zewnętrzne przeciwsłoneczne ST2000 umieszczone są w skrzynce ściętej pod kątem 45 stopni. To produkty montowane głównie na istniejących oknach lub elewacji. Wielkość skrzynki rolety okiennej zewnętrznej uzależniona jest od jej wysokości oraz rodzaju pancerza. Od niej natomiast często zależy wybór sposobu montażu. Opuszczona roleta zewnętrzna stanowi dodatkowe zamknięcie otworu budynku i jest zarazem przegrodą o właściwościach izolacyjnych. Sztywna pianka poliuretanowa wypełniająca profile stanowi dodatkową izolację termiczną, a warstwa powietrza utworzona pomiędzy opuszczonym pancerzem rolety zewnętrznej i oknem lub drzwiami utrudnia wymianę ciepła pomiędzy wnętrzem i środowiskiem zewnętrznym. Pozwala to z jednej strony zaoszczędzić energię cieplną potrzebną do ogrzania pomieszczeń, z drugiej natomiast w upalne dni chroni przed nadmiernym ich nagrzewaniem. Roleta zewnętrzna to korzystna cena i możliwość wyboru wersji bez moskitiery lub z moskitierą.

TYP MONTAŻU A

Cała roleta montowana jest na elewacji budynku.

Napęd (taśma lub linka) wyprowadzone są tyłem skrzynki, następnie poprzez otwór w ścianie do wnętrza pomieszczenia.

Montaż ten wykonujemy po zamontowaniu okna.

TYP MONTAŻU B

Cała roleta przykręcana jest na ramę okienną.

Wyjście napędu (linki) jest przez ramę okienną.

Należy pamiętać, ze do wnęki okiennej należy wkładać skrzynkę rolety z nałożonymi prowadnicami.

TYP MONTAŻU C

Roleta montowana jest we wnękę okienną odwrócona.

Należy pamiętać aby pomiędzy roletą a oknem było miejsce na otwarcie klapy rewizyjnej.

Należy wziąć pod uwagę również, ze pancerz też jest odwrócony (od zewnątrz widzimy jego tył).

ROLETA NADSTAWNA TL1000®

TL1000 to system, który można zastosować zarówno w nowo budowanych, jak i modernizowanych obiektach. Pokrywa rewizyjna tej rolety nadstawnej jest zamontowana od spodu skrzynki. Daje to możliwość zabudowania skrzynki także od wewnątrz mieszkania bez obawy o dostęp serwisowy. Rolety zewnętrzne nadstawne można montować do okien, których maksymalna grubość ramy okiennej nie przekracza 95 mm. Ich obsługa jest zarówno ręczna przy pomocy taśmy, jak i elektryczna przy pomocy przełącznika lub pilota. Rolety nadstawne TL1000 nie występują w wersji z moskitierą.

MASZ PYTANIA?

519 773 046

501 798 336

paula.pabianice@wp.pl

Facebook
Instagram